Dlaczego chmura hybrydowa to przyszłość IT?
Czym jest chmura hybrydowa? Jakie korzyści wynikają z jej wdrożenia? Dlaczego firmy coraz częściej się na nią decydują?
2021-05-10, 08:50

Czym jest chmura hybrydowa i jakie ma zalety?

Chmura hybrydowa to w praktyce połączenie chmury prywatnej z publiczną. Jakie są główne korzyści takiego rozwiązania oraz kiedy warto je wdrożyć? Z czego wynika fakt, że obecnie uważa się ją za przyszłość IT? Zapraszamy do lektury.

Jakie są zalety chmury hybrydowej?

Chmura hybrydowa, jak wskazuje sama jej nazwa, łączy zalety dwóch rozwiązań. W praktyce jednak jej głównym atutem jest oszczędność, co wynika m.in. z braku konieczności rozbudowywania bieżącej infrastruktury przedsiębiorstwa. Korzyścią, jaką daje chmura hybrydowa jest także mniejsze ryzyko przeciążenia systemów oraz możliwość tworzenia inicjatyw w zakresu BCP oraz DRP, co ma kluczowe znaczenie w przypadku wielu przedsiębiorstw, z którymi także współpracujemy.

Chmura hybrydowa w branży IT

Jakie są wyzwania związane z wdrożeniem?

Wiemy już, jakie zalety ma takie rozwiązanie. Jak się jednak okazuje, jego wdrożenie wymaga wiedzy i kompetencji, kluczem jest bowiem takie zintegrowanie obu środowisk pracy, aby działały one w sposób absolutnie niezawodny. Właściwa integracja jest też kluczowa ze względu administrowanie chmurą hybrydową. Niezbędne jest więc skorzystanie z usług specjalistów w tym zakresie, którzy dobrze ocenią potrzeby przedsiębiorstwa i w taki sposób zaimplementują rozwiązanie, aby działało ono w sposób w pełni efektywny.

Jak widać chmura hybrydowa to naprawdę szereg zalet, m.in. dzięki możliwości jej dopasowania stricte do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Jeśli i Państwo chcą wdrożyć takie rozwiązanie, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

KONTAKT / AUTOR
Michał Woźnik
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.